Wrota Podkarpackie
Wrota  >  Rolnictwo  >  Aktualności

Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów

Informację udostępniono: 24.06.2010 11:24


Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w X edycji konkursu pn. „Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów”, która odbędzie się w dniu 7 sierpnia 2010 roku podczas XV edycji Targów Rzemiosła i Przedsiębiorczości pn. „AGROBIESZCZADY 2010” w Lesku.

Konkurs odbywać się będzie pod Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego, Marszałka Województwa oraz Związku Województw. Celem konkursu jest zapoznanie i udokumentowanie polskich regionalnych produktów żywnościowych, produktów osadzonych głęboko w polskiej tradycji i od lat wytwarzanych tymi samymi metodami i według tych samych receptur.

Konkurs wyłania produkty, nominowane do prestiżowej ogólnopolskiej nagrody PERŁA, która przyznawana jest najlepszym produktom z poszczególnych województw. Ten ogólnopolski finał odbywa się podczas Międzynarodowych Targów Wyrobów Spożywczych Polagra Food. Jest to największe spotkanie producentów z branży spożywczej z krajów Europy Środkowo- Wschodniej.

Konkurs przebiegać będzie dwuetapowo. W pierwszym etapie w czasie finałów regionalnych – wyłonieni zostaną laureaci produktów w czterech kategoriach; produktów pochodzenia roślinnego, produktów pochodzenia zwierzęcego, napojów i produktów mieszanych.
Drugi etap konkursu to wybór dokonany przez Krajową Kapitułę Konkursu - spośród produktów nominowanych w regionie - najlepszych produktów do prestiżowej nagrody Konkursu „PERŁA 2010 ”.

Karty zgłoszeniowe prosimy przesyłać w terminie do dnia 9 lipca 2010 r. na adres:

Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego
Departament Rolnictwa i Środowiska
Oddział wielofunkcyjnego rozwoju wsi i żywności wysokiej jakości
35-959 Rzeszów, al. Ł. Cieplińskiego 4

 Pliki do pobrania:

Zamieścił: Adriana Wojdon
Kontakt   •    Mapa portalu   •    Co to są Wrota Podkarpackie?

Copyright © 2006 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego
Realizacja COMARCH