Wrota Podkarpackie
Czwartek, 24 kwietnia 2014   Imieniny :  Horacego, Feliksa, Grzegorza
           

José Carreras w Rzeszowie!

Konsultacje społeczne projektu Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2014-2020

2014.04.17
W imieniu Instytucji Zarządzającej, uprzejmie informujemy, że rozpoczęły się konsultacje publiczne projektu programu PL-SK 2014-2020. Konsultacje będą trwać do 22 maja 2014 r.   ... czytaj więcej  »

Czar dawnych zabawek

2014.04.08
Muzeum Podkarpackie w Krośnie zadziwi w tym roku najmłodszych widzów absolutnie niezwykłą wystawą. Do Pałacu Biskupiego zawitają ołowiane żołnierzyki, porcelanowe lale i najbliższe sercu dziecka pluszowe misie przytulanki. Tą radosną ferajną dowodzić będzie pan Marek Sosenko z Krakowa wraz z rodziną, właściciel największej w Polsce kolekcji zabytkowych zabawek. W swoich zbiorach ta wyjątkowa rodzina historyków sztuki i doświadczonych kuratorów posiada ok. 40 tys. eksponatów, dzięki którym    ... czytaj więcej  »

Świątynia sprzed wieków

2014.04.01
W okolicach Nowin Horynieckich, w lesie Buczyna znajdują się megality wapienne potocznie zwane Roztoczańskim Stonehenge. Według. tradycji mieściła się tam świątynia słońca, miejsce mocy poświęcone Swarogowi.    ... czytaj więcej  »

Centrum Dzidzictwa Szkła zaprasza na wiosenną kolekcję szklanej biżuterii

2014.04.01
W Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie prezentowana jest nowa kolekcja szklanej biżuterii artystycznej autorstwa Marty Bożek-Pocenty. Kolekcja zatytułowana „Ważki i motyle” inspirowana jest kolorami i klimatem nadchodzącej wiosny. Kolekcja dostępna będzie do końca maja br., a każdy z prezentowanych naszyjników można zakupić.   ... czytaj więcej  »

Jadło czyli 300 przepisów kulinarnych

2014.04.01
Wydana przez Starostwo Powiatowe w Krośnie książka „Jadło przepisy kulinarne pogranicza polsko – słowackiego” zawiera 300 recept jak uwarzyć i upiec wspaniałe potrawy z tego obszaru. Najwięcej z części polskiej, bo aż 240, wyciągnięte z różnych zeszytów, książek, ludzkiej pamięci. O różnych proweniencjach: bojkowskich, łemkowskich, pogórzańskich, doliniańskich, a nawet polskiej kuchni mieszczańskiej, w tym kilka produktów tradycyjnych związanych z dawnymi wyrobami masarskimi i pasterskimi.    ... czytaj więcej  »


NA SKRÓTY

Kultura i dziedzictwo narodowe
Instytucje kultury   Zabytki   Nagrody   Kalendarz imprez   Informator PIK   Mecenat   Mniejszości 
Edukacja i oświata
Przedszkola   Szkoły   Uczelnie wyższe   Szkoły specjalne   Stypendia dla uzdolnionych   Stypendia dla doktorantów   Stypendia Zarządu Województwa 
Rolnictwo, ryby i obszary wiejskie
Produkt regionalny i tradycyjny   Rolnictwo ekologiczne   Dopłaty   Energia odnawialna   Instytucje   PO RYBY 2007-2013   PROW 2007-2013   Nabór wniosków   Wnioski LGD 
Ochrona zdrowia
Gdzie się leczyć?   Niepełnosprawni 
Kontakt   •    Mapa portalu   •    Co to są Wrota Podkarpackie?

Copyright © 2006 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego
Realizacja COMARCH